Złote, srebrne i brązowe tarcze trafiły do naszych szkół

Date:

Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła wyniki w 25. edycji Rankingu Liceów i Techników 2023. Sprawdź jak prezentują się licea i technika z powiatu jarosławskiego i przeworskiego na tle województwa oraz kraju.

 

W rankingu głównym liceów ogólnokształcących spośród szkół powiatu jarosławskiego i przeworskiego najwyżej uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu zajmując 464. miejsce w kraju (542. w poprzednim roku). I LO otrzymało „Srebrną Tarczę”. Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Anny Jenke w Jarosławiu zajęło 519. miejsce w Polsce (w poprzednim roku 909) oraz „Brązową Tarczę”. „Brązową Tarczę” otrzymało również II Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu zajmując 571. miejsce w kraju (559. w poprzednim roku).

Na tle województwa I LO im. Mikołaja Kopernika zajęło 22. miejsce, Publiczne Katolickie LO im. Anny Jenke – 25. miejsce, II LO w Jarosławiu – 29. miejsce, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego – 62. miejsce, I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku – 63. miejsce.

W rankingu głównym techników najwyżej, bo na 54. miejscu, uplasowało się Technikum nr 2 im. Stefana Banacha w Jarosławiu otrzymując „Złotą Tarczę” (155. miejsce w poprzednim roku). Na 129. miejscu (46. w poprzednim roku) było Technikum nr 6 (ZSD-GiL im. A. Witkowskiego w Jarosławiu) zdobywając „Srebrną Tarczę”. „Srebrną Tarczę” otrzymało również będące na 287. miejscu (420. w poprzednim roku) Technikum nr 1 (ZSSChiO w Jarosławiu), a „Brązową Tarczę” i 492. miejsce (powyżej 500 w poprzednim roku) – Technikum nr 3 (ZSEiO im. M. Dąbrowskiej w Jarosławiu).

Na tle województwa najlepiej wypadło Technikum nr 2 im. Stefana Banacha w Jarosławiu zajmując 5. miejsce. Tuż po min było Technikum nr 6 (ZSD-GiL im. A. Witkowskiego w Jarosławiu) – 9. miejsce, Technikum nr 1 (ZSSChiO w Jarosławiu) – 21. miejsce, Technikum nr 3 (ZSEiO im. M. Dąbrowskiej w Jarosławiu) – 31. miejsce, Technikum nr 4 (ZSBiO im. Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu) – 50. miejsce, Technikum (ZSZ im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku) – 56. miejsce, Technikum nr 5 (ZSI w Jarosławiu) – 57. miejsce.

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...