Złote, srebrne i brązowe tarcze trafiły do naszych szkół

Date:

Ogłoszono wyniki prestiżowego rankingu „Perspektywy”- edycja 2022, w którym uwzględniane są osiągnięcia szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Sprawdź jak prezentują się licea i technika z powiatu jarosławskiego i przeworskiego na tle województwa oraz kraju.

 

Ze szkół z powiatu jarosławskiego oraz przeworskiego rankingu wojewódzkim „Technika” najwyższe, 4. miejsce (46. w Polsce) i „Złotą Tarczę”, uzyskało Technikum nr 6 z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych. Na 9. miejscu (155. w Polsce) z laurem „Srebrnej Tarczy” uplasowało się Technikum nr 2 z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. „Brązową Tarczę” uzyskało Technikum nr 1 z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących (23. miejsce na Podkarpaciu i 420. w Polsce). 42. miejsce uzyskało Technikum nr 4 z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących; 46. miejsce – Technikum nr 3 z Zespołu Szkól Ekonomicznych i Ogólnokształcących; 49. miejsce – Technikum nr 5 z Zespołu Szkół Innowacyjnych. Zaś na 54. miejscu uplasowało się Technikum ZSZ im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku.

– Gratulacje dla naszych techników, najliczniejszej reprezentacji z podkarpackich miejscowości, po Rzeszowie, ex aequo z Krosnem – podsumowuje wyniki starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Brawa dla nauczycieli, uczniów i rodziców – dodaje starosta.

Nie gorzej wypadły także jarosławskie i przeworskie licea, które w tym roku mogą szczycić się laurem „Brązowej Tarczy”! I Liceum im. Mikołaja Kopernika na Podkarpaciu zajęło 27. pozycję (542. w Polsce), zaś II Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych uplasowało się „oczko” niżej, na 28. miejscu (559. w Polsce, awans o blisko 200 pozycji). Na 44. miejscu (792. w Polsce) znalazło się I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku, a na 49. miejscu (889. miejscu w Polsce) Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Sieniawie. Tuż za nim, na pozycji 50. (909. miejscu w Polsce) widnieje Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu.

 

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...