Zmiana ruchu

Date:

W połowie ubiegłego tygodnia zmieniona została organizacja ruchu na ulicy Jana Matejki. Zmiany mają związek z pracami prowadzonymi na ul. Kraszewskiego.

 

Ulica Jana Matejki na odcinku łączącym ulicę Kraszewskiego z ulicą Sienkiewicza jest obecnie ulicą dwukierunkową.

– Zmiana organizacji ruchu ma związek z pracami prowadzonymi w obrębie skrzyżowania ulicy Kraszewskiego z ulicą Głowackiego, które zostało zamknięte. Zmiana ta umożliwi dojazd do okolicznych nieruchomości – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

Obecnie na zamkniętym odcinku ul. Kraszewskiego wykonywane są warstwy bitumiczne od głównego skrzyżowania do ul. Głowackiego. Na kolejnym odcinku od ul. Głowackiego do ul. Kościuszki, w ramach przygotowań do budowy nowej kanalizacji, zostały sfrezowane warstwy nawierzchni. Trwa też budowa chodników i ścieżki rowerowej, wbudowano zbiorniki retencyjne na wody opadowe oraz prowadzone są prace związane z branżą elektryczną. Po przebudowie sieci gazowej oraz sieci teletechnicznej rozpocznie się budowa nowego ronda. Inwestycję realizuje firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa. Prace najpewniej potrwają jeszcze rok. Wykonawca zobowiązał się zakończyć zadanie w październiku 2022 roku.

 

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...