Zmiany w Radzie

Date:

Ostatnia sesja Rady Powiatu Przeworskiego przyniosła spore zmiany. Rada zyskała nowego Przewodniczącego oraz radnego, chwilowo straciła za to, dość nieoczekiwanie, wicestarostę.

 

Po śmierci dotychczasowego przewodniczącego Rady, Tadeusza Kiełbowicza, w jej skład wszedł Łukasz Laska, który w wyborach samorządowych startował z tej samej listy co zmarły Przewodniczący i miał drugi wynik. Podczas sesji, która odbyła się 18 września odbyło się ślubowanie nowego radnego. Ł. Laska pracuje na stanowisku dyrektora w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zarzeczu. Jest trenerem piłki nożnej i założycielem Akademii Piłkarskich w Zarzeczu, Tryńczy i Sieniawie.

Po śmierci T. Kiełbowicza Rada musiała wybrać też nową osobę, która stanie na jej czele. Nową przewodniczącą została Agnieszka-Bukowa Jedynak, która dotychczas była członkiem Zarządu Powiatu Przeworskiego i Przewodniczącą Komisji Gospodarczej i Rolnictwa. Aktualnie pracuje na stanowisku Kierowania Referatu Przedsięwzięć Publicznych Inwestycji i Remontów w Gminie Przeworsk.

Ku zdziwieniu większości radnych starosta Bogusław Urban na samym początku wprowadził punkt dotyczący odwołania wicestarosty Jerzego Mazura. Radni jednogłośnie przegłosowali ten wniosek, po czym J. Mazur opuścił salę, gdzie obradowała Rada. W ustawowym okresie czasu zostanie zwołana sesja, podczas której radni powinni wyłonić nowego zastępcę Starosty Przeworskiego. Jerzy Mazur pozostanie z kolei radnym Rady Powiatu.

DP/fot. Powiat Przeworski

 

 

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...