Zrzućmy się dla Damiana

Date:

Bystrowice: Tata 2 maluszków potrzebuje pomocy. Liczy się każde wsparcie. – Ciągle wierzymy, że się uda, a Damian walczy tak niesamowicie, że po prostu trzeba mu to wszystko ułatwić – apelują znajomi prosząc o wpłaty na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitację i leki.

 

Założona na zrzutka.pl zbiórka pieniędzy spotkała się z dużym odzewem. Do środy ubiegłego tygodnia wpłaciło już 257 osób. Nazbierało się prawie 35 tys. zł. Brakuje jeszcze 5 tys. zł do założonej sumy, a zostało prawie sto dni. Walczący z ciężką białaczką ojciec 2-letniego Igorka i kilkumiesięcznej Zuzi potrzebuje pomocy i to jak najszybciej.

 

Damian, to 30-letni mężczyzna mieszkający z żoną i dwójką dzieci w Bystrowicach w powiecie jarosławskim. W czerwcu ubiegłego roku poczuł się źle. Badania stwierdziły ciężką odmianę białaczki. – Z dnia na dzień życie rodziny odwróciło się o 180 stopni. Szukanie odpowiednich lekarzy, ciągłe pobyty w szpitalach, zmiana leków i tak w kółko – opisują organizatorzy zrzutki. Damian przeszedł chemioterapię i zakwalifikowano go do przeczepienia szpiku kostnego. Pozytywny wynik na koronawirusa, którym zakaził się w szpitalu pokrzyżował plany. Wstrzymano leczenie. Potem kolejne chemie. – Damian cały czas walczy o to, żeby wyzdrowieć dla swojej rodziny – zaznaczają znajomi. Już w tym roku po przejściu ciężkiej chemioterapii przeszedł przeszczep.

– Damian kiedyś prowadził aktywne życie – podróżował, uprawiał sport, cieszył się życiem. Teraz zmęczony chorobą wrócił do domu, ale dalej walczy! Dlatego rodzina, przyjaciele, znajomi wszyscy chcemy pomóc mu wrócić do sprawności. Zbieramy na: sprzęt rehabilitacyjny dla niego, podnośnik, wózek inwalidzki, krzesło prysznicowe, potrzebny jest remont mieszkania, żeby ułatwić mu poruszanie się na wózku, trzeba dostosować łazienkę i prysznic dla niego, pieniążki są potrzebne na prywatną rehabilitacje, na suplementy, na leki i wiele innych rzeczy, które ułatwią mu życie – opisują założyciele zrzutki.

– W imieniu Damiana, jego rodziny i przyjaciół prosimy o wsparcie nawet w najmniejszym stopniu. Ciągle wierzymy, że się uda – apelują organizatorzy zbiórki.

Wesprzeć tatę dwójki maluchów można wpłacając na https://zrzutka.pl/vvtrdu nawet drobną kwotę. Damian ma też profil na fb. Wystarczy wpisać Damian Romanik, Bystrowice.

erka/Fot. arch.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...