Zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego

Date:

Jarosław: Głosowanie podzielono na pięć kategorii. W czterech z nich wybrano po 3 projekty. W ostatniej do realizacji zakwalifikowało się aż 17 inicjatyw.

 

W najwyższej kategorii A – projekty do 100 tys. zł zwyciężyły zadania związane ze szkolnictwem. Najwięcej głosów – 1313, zdobył „Remont łazienek i wymiana witryn okiennych w SP 11”. Z wynikiem 1226 głosów przeszedł również projekt poświęcony pracowniom językowym w szkołach podstawowych nr 1, 4 oraz 6. Ostatnim zwycięzcą w tej kategorii był remont boiska „Orlik 2012” przy Szkole Podstawowej nr 5, który zdobył 1019 głosów.

Kategoria B również ograniczała wartość projektów do 100 tys. zł, ale dotyczyła zadań realizowanych poza gminnymi jednostkami organizacyjnymi. Zwycięzcami są tutaj: „Zielona i innowacyjna strefa rekreacji w Dzielnicy nr 5” – 437 głosów, „Jarosławski Dron Antysmogowy” – 6 głosów, „Strefa teqball na stadionie przy ul. Bandurskiego” – 4 głosy.

Kolejne kategorie C oraz D dotyczyły projektów do 40 tys. zł. W pierwszej z nich wygrały: zakup certyfikowanych szafek na ubrania dla uczniów SP 10 – 736 głosów, Pracownia robotyki w Szkole Podstawowej nr 7 – 602 głosy oraz wymiana okien w zabytkowym budynku dawnego kolegium jezuickiego – 537 głosów. W kategorii D zwyciężyły: zakup urządzeń niezbędnych do organizacji wydarzeń sportowych i rekreacyjnych – 422 głosy, Ogólnodostępny plac treningowy – 339 głosów, oraz Samoobsługowe stacje naprawy rowerów – 93 głosy. Ostatnia kategoria E obejmowała projekty do 10 tys. zł. Wśród 17 zwycięskich projektów są zadania m.in. z zakresu sportu czy szkolnictwa. Więcej szczegółów dostępnych jest w Internecie, na portalu UM Jarosławia.

JR, fot. /UM Jarosław

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...