Chcesz pracować jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Sprawdź jak znaleźć uczciwe zlecenie!

Date:

Praca w opiece seniora w Niemczech słynie z atrakcyjnych zarobków. Przede wszystkim jest to również stabilny rynek pracy i bogata ilość dostępnych ofert. Jednak aby podjąć pierwszą pracę w branży opiekuńczej należy spełnić kilka podstawowych warunków. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozpocząć karierę zawodową w opiece osób starszych.

 

Jak wyjechać na zlecenie do Niemiec?

Do pracy w opiece niewątpliwie trzeba posiadać odpowiednie predyspozycje. Poszukiwane są osoby, które wykazują się empatią, cierpliwością i zrozumieniem osoby starszej. Jeśli chcesz podjąć pracę w opiece do wyboru masz dwie opcje. Możesz samodzielnie zorganizować cały wyjazd, jednak jest to trudne nawet dla wprawionych organizatorów. Praca na własną rękę często nie gwarantuje również umowy, czyli jest pracą na czarno. Brak umowy w Niemczech grozi wysokimi karami pieniężnymi lub nawet wydaleniem z kraju. Alternatywą jest podjęcie współpracy z agencją opiekuńczą. Firma pomoże Ci zorganizować cały wyjazd, dbając o umowę i inne formalności.

Do podjęcia współpracy z agencją potrzebne będą dwie podstawowe umiejętności. Przed procesem rekrutacji zadbaj o komunikatywną znajomość niemieckiego i doświadczenie. Znajomość języka pozwoli Ci bez problemu porozumiewać się z seniorem. Ułatwi Ci ona również codzienne życie w Niemczech. Jeśli chodzi o doświadczenie to nie musi być ono profesjonalne. Wystarczy, że opiekun miał okazję zajmować się na przykład swoimi bliskimi. Dobrym sposobem na zdobycie pierwszego doświadczenia jest także wolontariat w domu spokojnej starości.

 

Rzetelni pracodawcy w opiece seniora

Szukając ofert pracy zwracaj uwagę wyłącznie na firmy, które zyskały już zaufanie innych opiekunów i opiekunek. Przykładem takiego pracodawcy jest istniejąca na rynku już od wielu lat firma Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza zajmująca się rekrutacją i kompleksową organizacją wyjazdów opiekunek seniora do Niemiec. Agencja proponuje transparentne warunki pracy, legalną umowę i atrakcyjne wynagrodzenia. Pensja bazowa u tego pracodawcy to średnio 1800€ netto miesięcznie. Dodatkowo jesteś w stałym kontakcie z doświadczonym opiekunem zlecenia. Chcesz rozpocząć pracę w opiece? Sprawdź najnowsze oferty pracy w opiece z rzetelnym pracodawcą: Praca w opiece Niemcy.

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...