Czytali „Ballady i romanse”

Date:

W sobotę, 3 września odbyła się 11. odsłona Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji czytelniczej promującej arcydzieła literatury polskiej.

„Narodowe Czytanie” w Jarosławiu.

W tym roku odczytane zostały fragmenty „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, jednego z najważniejszych dzieł polskiego romantyzmu. Wyboru fragmentów tekstu tegorocznej lektury dokonała Anna Pawela.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. Jarosławską odsłonę Narodowego Czytania patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta Jarosławia i Starosta Powiatu Jarosławskiego. We wspólnym czytaniu, które odbyło się na jarosławskim Rynku wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy miasta, młodzież szkolna, a także czytelnicy biblioteki. Interpretacje utworów przedstawili aktorzy teatru „Baccalaureus” i teatru „Kąt”.

Akcja „Narodowego Czytania” odbyła się w wielu polskich miejscowościach, zorganizowano ją także w wielu miejscach na terenie powiatu jarosławskiego, jak i przeworskiego, w tym m.in. na przeworskim czy kańczuckim Rynku.

 

EK, fot. org.

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...