Droga znowu dziurawa. Potrzeba remontu generalnego

Date:

 

Końcem lipca ubiegłego roku opisywaliśmy zmagania mieszkańców os. Kombatantów, którzy interweniowali w sprawie wyremontowania drogi prowadzącej do garaży. Teraz sytuacja się potworzyła.

 

Właściciele garaży przy os. Kombatantów po raz kolejny apelują o poprawę nawierzchni drogi prowadzącej do garaży. Wskazywali oni nie tylko dziury w nawierzchni, na których można było urwać koło, ale i miejsca, gdzie nawet po niewielkim deszczu tworzyły się ogromne kałuże. Właściciele garaży nadmieniali, że niejednokrotnie tę drogę poprawiali, ale zwracali też uwagę na potrzebę jej kapitalnego remontu. Na to jednak potrzeba znacznych środków finansowych, których brak w budżecie. W połowie ubiegłego roku Urząd Miasta Jarosławia informował, że poprawa stanu tej nawierzchni będzie możliwa, jeśli zwiększone zostaną wydatki na remonty bieżące. Ostatecznie tak się chyba stało, ponieważ droga została trochę poprawiona. Niestety nie pomogło to na długo, ponieważ nie minął nawet rok, a właściciele garaży znów zgłaszają ten sam problem.– Po naszej interwencji coś tam poprawili, ale znów pojawiły się dziury. Droga wymaga generalnego remontu, ale to jak walka z wiatrakami. Zdajemy sobie sprawę, ze całej drogi nie wyremontują, ale może chociaż udałoby się załatać dziury na wjeździe? – zastanawia się pan Stanisław.

Problem zgłoszony przez właścicieli garaży po raz kolejny przekazaliśmy do Urzędu Miasta Jarosławia, gdzie zapewniono nas, że sprawa zostanie niebawem załatwiona.

– Koleiny na drodze do garaży na osiedlu Kombatantów zostaną wyrównane po podpisaniu umowy z firmą, która będzie wykonywać bieżące remonty dróg w mieście – informuje Dorota Wilk, rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia.

Podpisanie umowy miało nastąpić w ubiegłym tygodniu. D. Wilk zwraca jednak uwagę, że naprawa   pozimowych uszkodzeń nawierzchni rozpocznie się od centrum miasta i głównych ulic. – W następnej kolejności będziemy remontować drogi położone dalej od centrum – zapewnia D. Wilk.

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...