Działo się na dworcu PKP

Date:

W sobotę, 2 października na dworcu PKP w Jarosławiu mieszkańcy miasta i okolic mogli obejrzeć spektakl „Odyseja”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Teatr Nowszy.

 

– Projekt Odyseja to nie tylko przywołanie motywu homerowskiej podróży Odyseusza. To także artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Spojrzenie w świat, który „wyszedł z formy” rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy – mówią o widowisku artyści.

Tym razem widzowie zostali zaproszeni w miejsce, gdzie podróż rozpoczyna się i kończy, czyli na dworzec PKP. Przy wykorzystaniu słuchawek mogli przenieść się do świata wykreowanego przez performerów, niedostępnego dla przypadkowego przechodnia.

Program Teatr Polska organizowany jest od 2009 r. Przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w celu zwiększenia mobilności teatrów i popularyzacji sztuki teatralnej w miejscowościach nieposiadających teatru instytucjonalnego. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

EK, fot. JOKiS

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...