Egzaminy z alarmami

Date:

W niektórych szkołach regionu egzamin ósmoklasisty rozpoczął się „bombowo”. Wszystko przez dowcipnisiów, którzy wysłali do szkół informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych.

 

Egzaminy ósmoklasisty odbywały się od 25 do 27 maja. Pierwszego dnia ósmoklasiści zmagali się z językiem polskim, drugiego dnia z matematyką, a trzeciego z językiem obcym. W większości szkół powiatu jarosławskiego, jak i przeworskiego egzaminy odbyły się bez zakłóceń. Niestety w kilku przypadkach do szkół trafiły informacje o podłożonej bombie. W Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu zarządzono ewakuację. Nastąpiła ona chwilę przed rozpoczęciem egzaminu. W Szkole Podstawowej w Muninie ewakuacja przeprowadzona została w trakcie egzaminu. Poza uczniami piszącymi egzamin ewakuowano również oddział „0”. W tym przypadku egzamin ósmoklasisty został przerwany. O nowym terminie uczniowie zostaną powiadomieni przez dyrekcję szkoły.

E-mail z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych dotarł także do Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu. W tym przypadku odbyło się bez ewakuacji. Informację o podłożeniu ładunków wybuchowych otrzymała także Szkoła Podstawowa w Mirocinie.

– Policyjni pirotechnicy sprawdzili wszystkie budynki. Zgłoszenia okazały się fałszywe – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

 

EK, fot. SP 4

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...