Kolędy i pierniki

Date:

Z inicjatywy Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Wsi Rączyna oraz miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, w niedzielę 9 stycznia, w kościele parafialnym w Rączynie odbył się koncert kolęd i pastorałek połączony z promocją zdrowej podkarpackiej żywności.

 

Mszę świętą koncelebrowaną przez ks. proboszcza Włodzimierza Nowaka uświetniła Orkiestra Dęta w Łopuszce Wielkiej pod batutą Kapelmistrza Andrzeja Osmyka. Podczas koncertu repertuar kolęd i pastorałek zaprezentowała Schola parafialna „Cordis Maria” z organistą Mariuszem Bielcem oraz gość specjalny Aleksandra Wajda.

W koncercie Kolęd i Pastorałek uczestniczyli m.in. dyrektor Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego Alicja Duliban, radni Powiatu Przeworskiego – Katarzyna Solarz i Marcin Fujarowicz, sołtys Wsi Rączyna Paweł Wojdyło, przewodnicząca KGW w Rączynie Marianna Chmiel, prezes Stowarzyszenia CPiRWR Adam Lewandowski wraz z Zarządem, zastępca Kierownika Biura Powiatowego ARiMR Ewa Miciak oraz była posłanka na Sejm Nelly Rokita. Po koncercie zostały rozdane piernikowe serca przygotowane przez KGW z Rączyny.

Koncert odbył się przy wsparciu wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha oraz starosty przeworskiego Bogusława Urbana, który objął wydarzenie Patronatem Honorowym.

 

Opr. DP/fot. Tomasz Chrobak

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...