Nagrodzeni za odwagę

Date:

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś spotkał się z trzema bohaterami, którzy uratowali młodą kobietę z wypadku drogowego.

 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. 21-letnia kierująca osobowym oplem nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego jej pojazd wpadł, kołami do góry, do rowu wypełnionego wodą. Kobieta nie mogła sama wydostać się z auta. Pojazd leżący w rowie pierwszy zauważył Andrzej Chamik, uczeń Szkoły Podstawowej w Sieniawie. Natychmiast zaalarmował on strażaków OSP KSRG Sieniawa: Damiana Ceglaka i Jakuba Ceglaka, którzy nie wahając się, ruszyli z pomocą.

W środę, 23 grudnia, Burmistrz spotkał się z nimi, by podziękować za wzorowo przeprowadzoną akcję pomocy poszkodowanej kobiecie.

– Jest to bez wątpienia wspaniały przykład odpowiedzialności i poświęcenia w służbie ludziom. Sieniawa jest dumna ze swych strażaków, którzy nie wahają się nieść pomoc w każdych okolicznościach – powiedział A. Woś dodając, że ma nadzieję, że i najmłodszy bohater tego dnia zasili niegdyś szeregi OSP.

 

DP/Fot. UMiG Sieniawa

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...