Nie zostawiajmy Kuby bez pomocy

Date:

5-letni Kubuś z Laszek wymaga systematycznej rehabilitacji. Rodzina prosi o pomoc.

 

– Kubuś ma 5 lat i cierpi na porażenie czterokończynowe, które przejawia się wzmożonym napięciem mięśni w obrębie kończyn górnych, przy jednoczesnym obniżonym napięciu centralnym. Nie potrafi samodzielnie siadać i chodzić, wymaga codziennej pionizacji. Co 4 miesiące Jego nóżki ostrzykiwane są toksyną botulinową. W najgorszych snach nie przypuszczałam, że moje dziecko będzie musiało tyle wycierpieć… – mówi mama chłopca, która wychowuje jego i jego siostrę samodzielnie

Jedyną szansą na lepszą przyszłość i sprawność Kuby jest ciężka systematyczna rehabilitacja. Nieprzerwana terapia z logopedą i pedagogiem specjalnym, wizyty u wielu specjalistów.

– To wszystko od dawna wyznacza rytm naszego życia, choroba Kubusia podporządkowała sobie życie całej naszej rodziny. Z ogromnym podziwem patrzę na uśmiech synka podczas ćwiczeń, na to, jak dzielnie i wytrwale to wszystko znosi. Czasami tak bardzo chciałabym mieć tyle siły, ile ma on – mój mały, dzielny chłopiec! – mówi mama chłopca. – Jako samotna mama dwójki dzieci robię wszystko, co tylko mogę by naszej rodzinie niczego nie brakowało. Jednak leczenie Kubusia, liczne wizyty u specjalistów, rehabilitacja, terapia i dojazdy już od dawna przekraczają nasze możliwości finansowe. Dodatkowo Kuba wymaga stałej opieki, a ma tylko mnie… – dodaje.

Zbiórkę na rzecz leczenia, terapii i rehabilitacji Kuby prowadzi Fundacja ESPERO – Nadzieja dla Dzieci. Kubusia można wesprzeć pod linkiem: www.nadziejadladzieci.pl/kuba-zarzycki

– Bardzo proszę każdego człowieka, któremu los mojego synka nie jest obojętny o choćby najmniejsze wsparcie. Zdrowie Kubusia to moje jedyne i największe marzenie. Błagam, pomóżcie mi je spełnić. Za każdą pomoc będę Wam ogromnie wdzięczna – mówi mama chłopca.

 

Opr. EK

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...