Powiatowe zawody strażackie

Date:

W niedzielę, 18 września w Laszkach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

 

– Dzisiejsze zawody to okazja do zaprezentowania sprawności, która z pewnością wzbudzi podziw widzów. A umiejętności będą dowodem na to, że zaufanie, które pokłada w OSP lokalna społeczność, jest jak najbardziej uzasadnione. Służba w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej to posłannictwo. To członkowie OSP pomagają w sytuacjach grożących niebezpieczeństwem, są pierwsi na miejscu tragicznych wydarzeń. Pełni poświęcenia, przeznaczają swój czas i wytężony wysiłek, aby ratować ludzi i ich dobytek – mówił starosta Stanisław Kłopot podczas niedzielnych zawodów, życząc wszystkim strażakom jak najlepszych wyników.

Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych musieli wykazać się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami ratowniczo-gaśniczymi.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco: w kategorii męskiej I miejsce zajęła OSP Bystrowice, II miejsce – OSP Laszki, a III miejsce – OSP Korzenica. W kategorii kobiet najlepiej wypadła OSP Laszki. Na II miejscu znalazła się OSP Surochów, a na III – OSP Sośnica. W zmaganiach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt I miejsce zdobyła OSP Sośnica, a II – OSP Wólka Pełkińska. W zmaganiach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej chłopców na I miejscu uplasowała się OSP Skołoszów, na II – OSP Bobrówka, a na III – OSP Surochów.

 

EK, fot. starostwo

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...