Przyśniła mu się Matka Boża. Wykonał kapliczkę

Date:

Pan Stanisław z Jarosławia postawił przed swoim domem drewnianą kapliczkę, którą samodzielnie wykonał. Jej poświęcenie odbyło się w poniedziałek, 29 maja przy okazji nabożeństwa majowego, które po raz pierwszy przy niej odprawiono.

 

– Kiedyś we śnie ujrzałem Matkę Bożą, która stała na brzegu rzeki San. Uświadomiłem sobie wówczas, że w okolicy, nie ma takiego miejsca, w którym można by oddać jej cześć – mówi Stanisław Pasierbiewicz, mieszkaniec ul. Garbarze.

Pan Stanisław w wolnych chwilach wykonuje różne „cudeńka” z drewna. Jak mówi, zamiłowanie do tego typu prac odkrył w sobie jakieś dwa lata wcześniej. Samodzielnie wykonał m.in. piękny wiatrak ogrodowy, liczne latarnie, świderki oraz pajączki, które bardzo podobają się sąsiadom oraz znajomym. W ubiegłym roku zdecydował się zrobić również kapliczkę, o której myślał już od dawna.

– Kapliczkę wykonałem z drewna. Prawie całą zrobiłem samodzielnie. Dokupiłem tylko kilka elementów – mówi S. Pasierbiewicz, zwracając uwagę na najdrobniejsze szczegóły i kunszt wykonania. – Starałem się, aby z każdej strony była inna. Na jednej ścianie umieściłem kielich, na drugiej krzyż – opowiada. – Teraz pójdę jeszcze do szklarza, by wykonał boczne szyby. Chciałbym zabezpieczyć ją przed zimą – mówi mężczyzna.

Kapliczka stanęła przed domem pana Stanisława. W miejscu, gdzie nie będzie oddziaływać na nią słońce. Jej poświęcenia dokonał ks. Jerzy Bartoszek, proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta w Jarosławiu – Szówsku. Tego dnia przy kapliczce odśpiewana została również majówka, na którą przybyli licznie zgromadzeni mieszkańcy okolicy.

– Było blisko pięćdziesiąt osób. Bardzo mnie to ucieszyło. Nie spodziewałem się, że aż tyle osób przyjdzie – mówi pan Stanisław.

Mieszkaniec ul. Garbarze zapewnia, że będzie dbał o wykonaną przez siebie kapliczkę, by zachowała się jak najdłużej. – Czuję wielką radość, kiedy widzę, jak sąsiedzi przechodząc obok, zatrzymują się choćby na chwilę, by pokłonić się Matce Bożej – mówi.

EK

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...