Rajd, czyli Spacer Włóczykija

Date:

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku przy współudziale Straży Pożarnej OSP nr III z Pruchnika Górnego zorganizowało tradycyjny już Rajd Pieszy „Spacer Włóczykija”, który od kilku lat wpisuje się w okres zimowego wypoczynku i przeważnie organizowany jest na jego zakończenie.

– Podczas tegorocznego rajdu otwarte zostały dwie nowopowstałe ścieżki turystyczne : Góra Iwa o długości 4km i Snopkowa Góra licząca 700 m. Ścieżki te rozpoczynają się i kończą przy Grocie Solnej w Pruchniku Górnym tworząc pętle. Ich trasa przebiega przez malowniczy, pagórkowaty teren, na którym znajdują się atrakcje turystyczne tego regionu. Wspomniana wcześniej Grota Solna i taras widokowy, z którego rozpościera się piękna panorama Pruchnika Górnego, zlokalizowany na zboczu powyżej groty, należą do większych atrakcji Gminy Pruchnik, ale nie są jedynymi. Oprócz nich podziwiać można Wieżę Widokową wraz z okolicznym labiryntem, słup tatarski, kamień upamiętniający 1050. rocznicę Chrztu Polski. Trasy, na których zachwycać się można wymienionymi atrakcjami zostały oznakowane kolorem niebieskim (Góra Iwa) i pomarańczowym (Snopkowa Góra), co ułatwia turystom ich przejście – opisuje Krzysztof Łuc, dyrektor CKSiT w Pruchniku.

Rajdowy wyruszyli w sobotę o godzinie 10.00 z parkingu przy OSP III w Pruchniku Górnym. – Czas potrzebny na przejście nowej ścieżki to około półtorej godziny. To idealna trasa dla rodzin. Wymaga trochę wysiłku, ale daje w zamian mnóstwo przeżyć – podkreśla. K. Łuc. W rajdzie uczestniczyło około 40 osób. Spacer Włóczykija zakończył się wspólnym grillem, a dla chętnych organizator przygotował zabawę w formie małej rywalizacji z nagrodami.

erka/CKSiT Pruchnik

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...