Rolnicy dziękowali za plony

Date:

W niedzielę, 4 września w Laszkach odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Ich gospodarzami byli starosta Stanisław Kłopot oraz Stanisław Gonciarz, wójt gminy Laszki.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. dziękczynna w intencji rolników w Kościele pw. św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach, której przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. Następnie uczestnicy tej uroczystości udali się na stadion sportowy, gdzie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Dożynkowym chlebem częstowali gospodarze tej uroczystości: Stanisław Kłopot, starosta jarosławski i Stanisław Gonciarz, wójt gminy Laszki oraz starości dożynek: Renata Bawoł i Sebastian Czemerda.

Po prezentacji wieńców dożynkowych na scenie wystąpili przedstawiciele Powiatowego Ogniska Baletowego z Jarosławia, zespół „Wietlinianie” oraz kapela „Pawlaki”. Zwieńczeniem wydarzenia była zabawa taneczna trwająca do późnych godzin nocnych. W trakcie dożynek rozstrzygnięto również konkurs kulinarny „Bitwa regionów”. Nie zabrakło suto zastawionych stołów, na których można było znaleźć regionalne przysmaki przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz wyroby rękodzielnicze. Swoje stoiska miały także organizacje i stowarzyszenia.

 

EK

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...