Sprawca wypadku usłyszał wyrok

Date:

W minionym tygodniu zapadł wyrok w sprawie sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Wietlinie III, w którym życie stracił młody żołnierz.

 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 5 września 2021 roku w Wietlinie III.

– Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, ustalili, że kierujący oplem, 21-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, w wyniku niezachowania należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego go motocykla marki Honda, najechał na jego tył, doprowadzając do zepchnięcia kierującego jednośladem do przydrożnego rowu – informowała wówczas asp. sztab. Anna Długosz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.

W wyniku tego zdarzenia kierujący motocyklem, 26-letni Krystian G., mieszkaniec gminy Laszki, pomimo przeprowadzonej reanimacji, zginął na miejscu. Od domu dzielił go niecały kilometr.

Jak się później okazało sprawca wypadku, 21-letni Hubert S., mieszkaniec Wietlina Pierwszego miał ponad promil alkoholu w organizmie i jechał za szybko. 21-latek został zatrzymany i tymczasowo osadzony w policyjnym areszcie. Jego proces ruszył pod koniec stycznia 2022 r. przed Sądem Rejonowym w Jarosławiu. We wtorek, 7 lutego 2023 roku zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał Huberta S. za winnego zarzucanych mu przestępstw i skazał go na 6 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Zasądził także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Okres tymczasowego aresztowania został wliczony w karę. Ponadto Hubert S. ma wpłacić 10 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz uiścić nawiązkę w wysokości 10 tys. zł dla ojca ofiary Mariana G.

Jak podają lokalne media, ojciec zmarłego Krystiana nie jest zadowolony z wyroku sądu. Liczył na surowszy wymiar kary dla osoby, która pozbawiła życia jego syna.

EK, fot. Arch. KPP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...