Złożyli wniosek o odwołanie starosty

Date:

We wtorek, 14 marca, odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Przeworskiego. Radni podjęli szereg uchwał dotyczących funkcjonowania powiatu, ale nie brakowało nieoczekiwanych zwrotów akcji.

 

Obrady trwały ponad 3 i pół godziny. Już na początku okazało się, że grupa 10 radnych złożyła wniosek o odwołanie starosty Bogusława Urbana. Pismo w tej sprawie odczytał debiutujący w roli wiceprzewodniczącego Rady, Marcin Fujarowicz. Jak poinformowała przewodnicząca Agnieszka Bukowa-Jedynak, wniosek o odwołanie trafi najpierw do komisji rewizyjnej. W dalszej części radni przyjęli też wniosek o powołanie komisji konkursowej w sprawie wyłonienia dyrektora SP ZOZ w Przeworsku. Przypomnijmy, że obecnie szpitalem kieruje p.o. dyrektora, Robert Płaziak. Decyzją radnych w skład komisji, która ma wyłonić nowego dyrektora szpitala, weszli radni: Jerzy Mazur (przewodniczący), Jacek Pieniążek, Wiesław Bukowski, Marcin Fujarowicz i Paweł Tworek oraz Marta Palczak-Truś (lekarz) i Łukasz Skóra (członek Rady Społecznej przy SP ZOZ).

 

Bez skarbnika

Emocjonującym punktem sesji było odwołanie i powołanie nowego skarbnika. Anna Kowal, która skarbnikiem Powiatu Przeworskiego była od początku jego istnienia w 1999 r., ale finansami jednostki kierowała wiele lat wcześniej, odeszła na zasłużoną emeryturę. Słowa uznania i podziękowania za współpracę płynęły z obu stron sali i wydawało się przez chwilę, że w Radzie nie ma podziałów. Sytuacja wróciła jednak „do normy” podczas głosowania w sprawie powołania nowego skarbnika, zaproponowanego przez starostę Bogusława Urbana. Radni większością głosów nie podjęli proponowanej uchwały i skarbnika nie powołano.

 

Kim jest „Gabi”?

Podczas sesji wrócił też temat rzekomego zlecenia pobicia. A. Bukowy-Jedynak poinformowała, że teraz również posiada status pokrzywdzonej w sprawie i uzyskała dostęp do materiałów zgromadzonych przez Prokuraturę. Wcześniej radny Zenon Koper zapytał z kolei wprost, czy za aktywną w ostatnim czasie w mediach społecznościowych osobą podpisującą się pseudonimem „Gabriela Gabi” nie kryje się sama Przewodnicząca Rady, na co ta stanowczo zaprzeczyła dodając, że nie wie, kim owa osoba jest. Przy okazji, A. Bukowa-Jedynak miała uwagi odnośnie cenzury i usuwania komentarzy na stronie Powiatu Przeworskiego. Związane było to również z przeprowadzoną później dość długą dyskusją, której tematem było odsunięcie od prowadzenia transmisji z sesji firmy, która robiła to do tej pory, odpowiada ona również za prowadzenie mediów społecznościowych Powiatu. Część radnych uważała bowiem, że firma dopuszcza się manipulacji w przekazie i podczas sesji lepiej byłoby zamontować kamery na stałe, jak dzieje się to w innych samorządach.

 

DP

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...