Zmarł o. Teodor Bielecki OP. Opiekun harcerzy i pszczelarzy

Date:

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w klasztorze w Jarosławiu zmarł o. Teodor Bielecki OP. Dożył pięknego wieku 90 lat.

 

Ojciec Teodor urodził się 12 lutego 1930 r. w Cieszacinie Wielkim. Pierwszą profesję złożył 4 sierpnia 1949 r., a śluby wieczyste – 23 września 1953 r.. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 grudnia 1957 r. Pracował w klasztorach w Prudniku, Gdańsku, Tarnobrzegu, Korbielowie, Krakowie i Jarosławiu. W jarosławskim klasztorze oo. Dominikanów mieszkał i pracował dwukrotnie. Pierwszy raz w latach sześćdziesiątych i później, od 1988 r. nieprzerwanie aż do momentu śmierci. W Jarosławiu pełnił m.in. posługę katechety, kapelana harcerzy i duszpasterza pszczelarzy. W pamięci wychowanków zarówno młodszych jak i tych starszych zapisał się jako bardzo pogodny człowiek i życzliwy duszpasterz. Pomimo upływu lat nieustannie pozostawał młody duchem.

Pogrzeb śp. o. Teodora Romana Bieleckiego odbył się 29 grudnia. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, a homilię wygłosił o. Jan Nowacki OP. O. Teodor spoczął na Starym Cmentarzu w Jarosławiu, w zakonnym grobowcu.

 

DP, Fot. Dominikanie Jarosław

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...