Co mają radni?

Date:

Kolejny przegląd majątków, tym razem radnych gmin i miast z powiatu przeworskiego. Wybraliśmy kilka, które naszym zdaniem są ciekawe. Zwracaliśmy uwagę na duże gospodarstwa, wartościowe nieruchomości czy też ich brak. Znalazły się również ciekawostki i absurdy.

 

Do wartości majątku nie doliczaliśmy pojazdów, warto dodać, że składający oświadczenie są zobowiązani podać te, które są warte więcej niż 10 tys.

 

Gmina Adamówka

Antoni Dubiel, posiada majątek warty blisko 2mln zł. Gospodarstwo agrosturystyczne o powierzchni 20 ha to najdroższa jego część szacowana na 1mln zł. Przynosi ono 60 tys. zł dochodu rocznie. Poza tym radny posiada trzy mieszkania, samochód osobowy oraz ciągnik.

 

Edward Kubaj, posiada dom i gospodarstwo rolne na 7 ha, które nie przynosi żadnych dochodów. Razem wszystko opiewa na 105 tys. zł. Nie ma pojazdów. Jego roczny dochód to 12 tys. i składa się na niego emerytura i dieta radnego.

 

Jan Książek, również zarabia niewiele, bo 10 tys. rocznie. Nie posiada żadnych pojazdów. Ma 5-cio hektarowe gospodarstwo nie przynoszące dochodu warte 130 tys., a także dom o takiej samej wartości.

Gmina Gać

Józef Reizer, posiada 11-hektarowe gospodarstwo rolne warte 400 tys. zł. Jak możemy wyczytać w oświadczeniu majątkowym przyniosło ono 500 kg zboża i 170 zł dochodu. Ma także dom, 3 ciągniki marki Ursus, samochód osobowy oraz kombajn.

 

Rafał Homik, prowadzi gabinet stomatologiczny, w którym zarabia 42 tys. zł. rocznie. Ma też dwa mieszkania, które wynajmuje. Przynosi mu to niecałe 5 tys. zł rocznego dochodu. Spłaca jeszcze kredyt studencki, pozostało 13 tys., do tego 200 tys. kredytu mieszkaniowego oraz dwa samochody w leasingu na 13 tys. i 74 tys.

 

Gmina Jawornik Polski

Adam Dubas, prowadzący własną działalność gospodarczą, ma majątek wart 1mln zł. Posiada 3 własne samochody osobowe oraz 2 w leasingu.

 

Gmina i miasto Kańczuga

Anna Siewierska, posiada majątek warty 1mln zł. Większość z niego to nieruchomości. Prowadzi własną firmę zajmującą się handlem detalicznym. Ma 2 samochody osobowe oraz ciągnik.

 

Jolanta Kubicka, gospodyni domowa, nie posiada żadnych nieruchomości ani pojazdów.

 

Miasto Przeworsk

Maciej Szewczyk, jego oświadczenie to same puste, białe strony, być może zawiodła tutaj technologia. Miejmy nadzieję, że wkrótce zostanie to poprawione.

 

Marek Janisz, poza oszczędnościami nie posiada pojazdów czy nieruchomości.

 

Gmina Przeworsk

Tutaj danych zabrakło, nie opublikowano żadnych oświadczeń majątkowych radnych w okresie obecnej kadencji. Może to przeoczenie?

 

Miasto i gmina Sieniawa

Bronisława Bajor, wspiera radę swoim doświadczeniem i mądrością życiową. Urodzona w 1939 roku kobieta jest jedyną przedstawicielką swojego pokolenia wśród radnych całego powiatu. Na jej majątek składa się dom o powierzchni 75m2.

 

Zbigniew Zwoliński, ma majątek o wartości 1mln 700 tys. zł. Najdroższym jego elementem jest dom o powierzchni 170m2 warty 1mln zł. Posiada dwa mieszkania oraz dwa samochody osobowe.

 

Gmina Tryńcza

Wojciech Kuca jest najmłodszym radnym w całym powiecie, urodził się w roku 1998. Nie zgromadził jeszcze żadnego majątku. Pobiera stypendium rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego dla najlepszych studentów.

 

Adam Misiło, prowadzi stację paliw oraz stację kontroli pojazdów. Majątek wart 1mln 750 tys. zł w dużej mierze stanowi działka wraz ze stacją kontroli pojazdów wyceniona na 1mln zł. Ma 2 własne samochody osobowe. Ma w leasingu koparko-ładowarkę oraz samochód osobowy.

 

Gmina Zarzecze

Andrzej Jakielaszek, prowadzi gospodarstwo rolne na 51 hektarach z czego 18 jest jego, a reszta to dzierżawa., jest ono warte 680 tys. zł. Ma 5 silosów zbożowych. Łącznie z dopłatami przynosi ono 95 tys. rocznego dochodu. Ma 2 ciągniki, pług obrotowy oraz kombajn zbożowy.

 

Andrzej Machaj, również prowadzi gospodarstwo rolne warte 1mln 700 tys. zł. na 57 ha. Przynosi ono 5 tys. dochodu rocznego. Całość majątku to ponad 2mln zł. Ma 2 samochody osobowe, kombajn, oraz 3 ciągniki.

 

Jakub Kozio, posiada jedynie oszczędności. Gorzej wygląda kwestia zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny 12 tys. do spłaty. Kredyt konsumencki na 20 tys. urósł do 21 tys. do spłaty. Łączna kwota zobowiązań ponad 47 tys. Nie posiada pojazdów czy nieruchomości.

 

Piotr Siupik, prowadzi gospodarstwo rolne na powierzchni 62 hektarów, w tym 21 ha dzierżawy. Jest ono warte 950 tys. zł. i przyniosło 296 tys. dochodu rocznego łącznie z dopłatami unijnymi opiewającymi na 75 tys. Łączny majątek to 1mln 300 tys. zł. Posiada wiele maszyn rolniczych tj. siewnik, przenośnik taśmowy pryzmownik, 2 ciągniki, tarczowy rozsiewacz nawozów i wapna, kombajn ziemniaczany itd. Łącznie 14 pozycji. Ma także samochód osobowy. Ma kilka kredytów na zakup sprzętu rolniczego, gruntów i ciągnika i środków do produkcji oraz na zakup domu. Łącznie do spłaty pozostało ponad 600 tys. zł.

 

Gabriel Łowicki


Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...