Intensyfikacja współpracy Działów Międzynarodowych PWSTE w Jarosławiu i Narodowego Uniwersytetu im. Ivana Franko we Lwowie w Ukrainie

Date:

Dr Oksana Krayevska – Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ Narodowego Uniwersytetu im. Ivana Franko we Lwowie w Ukrainie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni odwiedziła Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w ramach programu Erasmus+.

 

Za organizację i przygotowanie programu pobytu odpowiedzialna byłakierująca Działem Współpracy Międzynarodowej, mgr Magdalena Bojarska, będąca jednocześnie Instytucjonalnym Koordynatorem Programu Erasmus+ PWSTE w Jarosławiu.

Gość skorzystał z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w rozumieniu mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy PWSTE w Jarosławiu z krajami partnerskimi. Dzięki podpisanej umowie o wymianie w ramach programu Erasmus+ także kadra naukowo-dydaktyczna oraz pracownicy administracyjni PWSTE w Jarosławiu mają możliwość wyjazdu do jednej z naszych uczelni partnerskich w celu odbycia szkolenia podnoszącego kwalifikacje zawodowe nie tylko do państw Unii Europejskiej.

Wśród priorytetowych założeń wizyty wymienić należy stworzenie szansy na poprawę umiejętności poprzez możliwości wymiany doświadczeń uczelni partnerskich.
Za główną korzyść przyjazdu uznajemy doskonalenie kwalifikacji potrzebnych w codziennej pracy, połączone z wymianą dobrych praktyk, jak również poszerzaniem wiedzy w zakresie szeroko rozumianej internacjonalizacji instytucji szkolnictwa wyższego.
Na zakończenie pobytu w imieniu JM Rektora PWSTE, prof. ucz. dr. hab. Krzysztofa Rejmana wręczony został dyplom poświadczający udział w kilkudniowym programie szkoleniowym.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...