Kolejny żłobek w gminie

Date:

JAWORNIK POLSKI: W przedostatni dzień 2021 roku na terenie gminy ukończono kolejną inwestycję, ważną zwłaszcza dla rodziców najmłodszych dzieci.

 

Mowa o żłobku, który będzie znajdował się w zabytkowej rządcówce w centrum Jawornika Polskiego. Oficjalne zakończenie przebudowy budynku na potrzeby żłobka odbyło się w czwartek, 30 grudnia. Wzięli w nim udział m.in. wójt Stanisław Petynia, przewodniczący Rady Gminy Marek Makarski, dyrektor Gminnego Zespołu Żłobków w Jaworniku Polskim Anna Pieniądz, radni gminy, radni Rady Sołeckiej z terenu Jawornika Polskiego, Jawornika-Przedmieście i Widaczowa oraz pracownicy Urzędu Gminy.

Jest to już trzeci żłobek prowadzony przez Gminę Jawornik Polski. Wartość kosztorysowa zadania to ok. 1 mln 800 tys. zł, z czego prace za ok. 1 mln 250 tys. zł wykonała firma zewnętrzna, natomiast resztę robót wykonali pracownicy Urzędu Gminy.

Jak zapewnia Wójt, inwestycja ta w 100% zaspokoi potrzeby gminy Jawornik Polski na opiekę żłobkową, a jednocześnie pozwoli na przywrócenie dawnego blasku i nadanie nowego znaczenia zabytkowemu budynkowi.

Rekrutacja do nowego żłobka potrwa od 10 do 14 stycznia. Opiekę w placówce znajdzie 15 dzieci.

DP/fot. UG Jawornik Polski

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...