Lato w Radawie zapowiada się gorące

Date:

Gmina Wiązownica przedstawiła kalendarz imprez kulturalnych na nadchodzący sezon. Program został opracowany tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.

 

Już w najbliższą niedzielę, 29 maja odbędzie się Festyn Rodzinny w Cetuli. Tydzień później (5 czerwca) podobne imprezy zorganizowane zostaną w Szówsku i Mołodyczu, a następnie w Wiązownicy (12 czerwca).

Początek wakacji upłynie pod znakiem Dni Radawy. W sobotę, 25 czerwca planowana jest Noc Świętojańska. Publiczność bawić będą Hetmańscy Sarmaci, Karczmarze, Teatr Jednej Miny. Odbędzie się także pokaz laserów. Następnego dnia, czyli w niedzielę, 26 czerwca będzie można zobaczyć pokazy sztuk walki Ju-Jitsu oraz sztuki władania mieczem Seimeido. Przed publicznością wystąpią: Felivers i Ania Dąbrowska.

Początek lipca (2 lipca) będzie należał do Michała Sołtana oraz Haliny Benedykt i Marco Antonelli. W kolejny weekend (9 lipca) rozbrzmiewać będą przeboje Anny Jantar w wykonaniu Beaty Deutschman. Nie zabraknie również folkowego brzmienia. Wystąpi Zespół Folkowy Redlin.

W połowie lipca (15-16) planowany jest Zlot Motocyklowy. W tym czasie zapewne atrakcji nie zabraknie. 23 lipca w Radawie gościć będzie Janusz Gorlej i Mariusz Kalaga. Końcem lipca będzie można wysłuchać przebojów Czerwonych Gitar w wykonaniu Wędrownych Gitar.

Początek sierpnia zapewne przypadnie do gustu miłośnikom disco-polo. Przed publicznością wystąpi Red Queen oraz Etna. 13 sierpnia ponownie na scenę powrócą Hetmańscy Sarmaci. Wystąpi również Grecki Zespół Zorba. Końcówka wakacji należeć będzie do Stanisława Witomskiego, który zaprezentuje covery Zbigniewa Wodeckigo oraz Zespołu Mamma Mia Tribute to ABBA, który przedstawi nowe aranżacje utworów ABBY. Na zakończenie sezonu (27 sierpnia) odbędzie się dyskoteka.

Ponadto w czwartki w okresie letnim na terenie GOWiR-u organizowane będą potańcówki, a w piątki kino letnie. Zapewne nie zabraknie też dobrego jedzenia.

 

EK, fot. Archiwum GJ

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...