Międzynarodowy Dzień Tańca

Date:

W poniedziałek, 24 kwietnia scenę Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki opanowali tancerze. Podobnie było w czwartek, 27 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie oraz w niedzielę, 30 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku.

 

Wydarzenia zorganizowano w ramach obchodzonego 29 kwietnia, Międzynarodowego Dnia Tańca. Występujący na scenie pokazali wiele stylów tańca. Od tańca klasycznego, baletu, walca, rumby, jive’a, cha-chy po breakdance. Nie zabrakło również choreografii opartych na tańcu współczesnym i jazzowym.

Na scenie JOKiS wystąpili tancerze, którzy sztukę tańca doskonalą od wielu lat, jak i ci, którzy swoją przygodę z tańcem niedawno rozpoczęli. Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć występy w wykonaniu przedstawicieli: Powiatowego Ogniska Baletowego im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu, Szkoły Tańca „Takt”, Szkoły Tańca M-Dance Concept, Zespołu Tańca Ludowego „Jarosławiaki”, Zespołu Tańca Towarzyskiego „Balans”, Studia Baletowego „Terpsychora” Galiny Koval oraz Zespołu Tańca „Free-Style”.

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie zaprezentowały się dzieci i młodzież z placówek oświatowych miasta Radymna.

– Tańczące dzieci i młodzież zachwyciły swoją energią i pasją, poruszając serca widzów! Ich wyjątkowe umiejętności i zaangażowanie wzbudziły podziw! Ich ruchy, gesty i ekspresja twarzy sprawiły, że scena nabrała życia i stała się wyjątkowa – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

Z kolei na przeworskiej scenie wystąpili m.in. Kinga Krystek i Grzegorz Matuszek (para taneczna sportowego tańca towarzyskiego, posiadająca klasę taneczną A w stylu latynoamerykańskim), Zespoły FLEX Junior i FLEX Kids z Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku, Grupa „Pszczółki” z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Przeworsku, Grupa „Biedronki” z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku, Szkoła Tańca M-Dance Concept, Studio Baletowe Terpsychora Galina Koval, Break Dance Academy Dariusz Gnatek, Szkoła Tańca „Takt” prowadzona przez Marzenę Przytocką oraz laureaci prezentacji tanecznych Solodance 2023: Kajetan Mendycki, Antoni Rut, Eliza Majcher, Leon Galamb, Mikołaj Szewerniak, Inga Folwarczny, Kinga Saczek, Alicja Dziedzic, Antonina Bazan, Lena Kłosowska, Felicja Bednarz oraz Marcelina Fedurczak.

Opr. EK, fot. JOKiS, MOK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...