Niepełnosprawni też płacą

Date:

Niepełnosprawni korzystający z parkingu przed dworcem PKP w Jarosławiu muszą uiszczać opłaty za wyznaczone dla nich miejsca parkingowe. Po zgłoszeniu problemu przez jednego z Czytelników władze przedsiębiorstwa zarządzającego parkingiem chcą poszukać innego rozwiązania.

 

– Jestem osoba niepełnosprawną. W ostatnim czasie miałem okazję korzystać z parkingu przed dworcem PKP w Jarosławiu, na którym nie tak dawno wprowadzone zostały opłaty. Na parkingu tym wydzielone zostały również trzy miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Sprawą, która mnie zbulwersowała był fakt pobierania opłat również od takich osób. Podróżuję trochę po Polsce i nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką sytuacją – mówi dzwoniący do Redakcji mężczyzna.

Jak wyjaśnia prezes jarosławskiego PWiK, które zarządza parkingiem przed budynkiem dworca PKP pobieranie opłat za parkowanie odbywa się na podstawie obowiązującego regulaminu.

– Za pierwsze 30 minut parkowania nie jest pobierana opłata. Warto mieć na uwadze, że są to miejsca parkingowe, a nie postojowe, a ich celem jest ułatwienie korzystania z usług oferowanych w budynku dworca PKP. Przed parkingiem znajdują się natomiast 3 wyznaczone miejsca, które są bezpłatne – mówi Andrzej Wysocki, prezes PWiK.

Niestety miejsca te z reguły są zajęte. Dlatego też prezes A. Wysocki prosi osobę, która zgłaszała problem o kontakt z PWiK-iem, celem znalezienia rozwiązania, które będzie satysfakcjonowało obie strony.

EK

 

Czytaj w papierowym wydaniu

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...