Przy ul. Głowackiego każdy może zaparkować. Skończyła się prywata

Date:

Zgodnie z zapowiedziami Pawła Tworka, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu znak ograniczający parkowanie tylko dla mieszkańców bloku przy ul. Głowackiego w Jarosławiu został zlikwidowany. Z miejsca postojowego może skorzystać każdy. Oznakowanie zdjęto po naszej interwencji.

 

O bulwersującej kierowców sprawie pisaliśmy w tegorocznym nr 21 Gazety Jarosławskiej. Poruszyliśmy ją po interwencji Czytelnika, który sam próbował sprawę rozwiązać, a gdy mu się to nie udało zwrócił się o pomoc do Redakcji.

– Skandal. Sprywatyzowali sobie połowę należącej do powiatu ulicy. Zrobili parking przed blokiem i pilnują, by nikt obcy się tam nie zatrzymał. W głowie się nie mieści by na publicznej drodze ktoś wprowadzał takie ograniczenia – bulwersował się pan Jan. Mówił, że gdy zatrzymał się przed blokiem został potraktowany jak intruz, a nie chcąc wdawać się w dyskusję odjechał. Chodziło o poszerzony i wyłożony kostką fragment ulicy z dopuszczoną dla wybranych możliwością zatrzymania. Stał tam zakaz zatrzymywania i postoju z tabliczką zezwalającą na zaparkowanie tylko dla mieszkańców bloku.

Zwróciliśmy się do dyrektora PZD i jarosławskiej komendy policji z prośbą o wyjaśnienie, czy miejsce jest oznakowane właściwie. Obie odpowiedzi były podobne. Takie oznakowanie uznano za nieprawidłowe. P. Tworek zapewnił, że znak zostanie usunięty i tak się stało. W ubiegłą środę na miejscu przeznaczonym do zatrzymania przy ul. Głowackiego były nawet wolne miejsca.

erka

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...