Spartakiada na wesoło

Date:

Gminna Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej z okazji Dnia Dziecka już za nami. Świetna zabawa, rywalizacje sportowe, duch fair play i aktywnie spędzony czas pełen pozytywnych emocji.

 

Ponad sześćset dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Sieniawa wzięło udział w corocznym święcie sportu na stadionie miejskim w Sieniawie. Po uroczystym otwarciu zawodów przez Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Adama Wosia, dzieci przystąpiły do udziału w konkurencja sportowych. Były biegi na czas, gry drużynowe: dla chłopców – piłka nożna, dla dziewcząt – koszykówka, a dla najmłodszych przygotowano m.in. skoki w workach i inne zabawy. Dodatkową atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie, do których ustawiały się kolejki. Zainteresowaniem cieszył się również namiot profilaktyczny: zabawy z kulą bumperball, ćwiczenia z użyciem alkogogli oraz interesujące gadżety przykuwały uwagę starszych i młodszych uczestników spartakiady. Było też coś na ząb – dla wszystkich uczestników przygotowano ciepły posiłek, napoje i lody.

Na zakończenie spartakiady burmistrz wręczył dyrektorom szkół pamiątkowe dyplomy i puchary oraz zestawy piłek. Natomiast zastępca burmistrza Sebastian Padiasek udekorował zwycięzców biegów medalami. To był udany dzień. Dopisała pogoda i dobry humor. Dzieci, być może nieco zmęczone, ale uśmiechnięte wracały do domów.

MP

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...