W poszukiwaniu prawdy

Date:

W piątkowe popołudnie, 12 maja, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wieczór autorski poetki Bożeny Maczugi.

 

Na spotkaniu, na które przybyło wielu zainteresowanych osobą i twórczością Bożeny Maczugi, zaprezentowany został najnowszy tomik poezji pt. „Lornetka”, będący kontynuacją poprzedniej publikacji. Tytuł ma symbolizować, jak trudno w dzisiejszym świecie odnaleźć kogoś, kto kieruje się prawdą, a owa lornetka ma być narzędziem do jego poszukiwania. Zawarte w nim wiesze mówią o miłości, wierze, szczęściu, obnażają nasze ludzkie skłonności i przywary, a przede wszystkim starają się dociec, czym jest prawda i gdzie jej szukać.

Wieczór poetycki składał się z recytacji wierszy prezentowanych przez pracownika biblioteki Halinę Jasnosz oraz samą autorkę. Przeplatany był pytaniami skierowanymi do niej, co pozwoliło nawiązać szczególną, niemal intymną więź z publicznością. Spotkaniu towarzyszył ze swoją gitarą Gabriel Manowiec – pieśniarz, poeta, lider zespołu piosenki poetyckiej „ Jak”.

Po prezentacji wierszy przyszła kolej na podziękowania i autografy od poetki, a później – na dyskusje i mały poczęstunek.

Warto wspomnieć, że B. Maczuga od kilku lat prowadzi też autorskiego poetyckiego bloga na stronie: dobreslowoconadziejeniesie.blogspot.com oraz fanpage w mediach społecznościowych pn. „Bo to się zwykle tak zaczyna – Bożena Maczuga”.

 

DP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...