Zebrali rekordową ilość krwi

Date:

W ostatnią niedzielę sierpnia odbyła się kolejna akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK „Strażacka Krwinka” przy OSP w Sieteszy. Krew oddało 84 osoby.

 

Jak zaznaczają organizatorzy, ostatnia, jedenasta już akcja poboru krwi zakończyła się dużym sukcesem. Zgłosiło się 97 osoby, z których po wstępnych badaniach krew mogło oddać 84, w tym 12 dawców po raz pierwszy. Łącznie pobrano 37 650 ml krwi. Akcja odbyła się dzięki zaangażowaniu pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Wsparcie w organizacji okazał też, podobnie jak w poprzednich latach, burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sieteszy i druhowie OSP Sietesz.

Na zaproszenie organizatorów do wzięcia udziału w akcji odpowiedzieli członkowie następujących organizacji: OSP Gać, Klub HDK PCK „Serce Sercu” przy OSP w Gaci, OSP Husów, Klub HDK PCK „Krwinki Gabriela” przy OSP Husów, OSP Lipnik, OSP Pruchnik I, OSP Ostrów, OSP Pantalowice, OSP Kańczuga, OSP Żuklin, OSP Łopuszka Mała, OSP Wola Węgierska, OSP Markowa oraz osoby niezrzeszone.

 

DP/fot. org.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...