Finał akcji na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

Date:

Sukcesem zakończyła się akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach, której organizatorem od kilku lat jest Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Rzecznik Prasowy PWSTE w Jarosławiu we współpracy z zagranicznymi studentami przebywającymi w naszej uczelni w ramach programu Erasmus+.

 

Inicjatywa została objęta Patronatem Honorowym JM Rektora, prof. ucz. dr. hab. Krzysztofa Rejmana. – Dziękujemy bardzo pani prezes zarządu oraz całej załodze za umożliwienie przeprowadzenia akcji na terenie sieci sklepów „Społem” PSS w Jarosławiu oraz dyrekcji i pracownikom sklepu E.Leclerc w Galerii Stara Ujeżdżalnia, a także Delikatesom Piotruś Pan. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich osób, które nas wspierały – mówi M. Bojarska.

Celem przedsięwzięcia było udzielenie pomocy rzeczowej dla zwierzaków znajdujących się w schronisku. W założeniu organizatorów akcja miała trwać od grudnia ubiegłego roku do końca marca br. – jednak w niektórych miejscach została przedłużona. W tym okresie do oznaczonych punktów zbierano karmę mokrą i suchą dla psów i kotów, zabawki oraz smycze i obroże, jak również żwirek dla kotów. – Rezultat okazał się tak imponujący, że zachęca do podejmowania dalszych działań na rzecz potrzebujących. Ofiarodawcy udowodnili po prostu, że nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt. Wspólnie z zagranicznymi studentami studiującymi w PWSTE w ramach programu Erasmus+ odwiedzaliśmy podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach kilkukrotnie, przekazując artykuły ofiarowane przez mieszkańców Jarosławia i okolic – opowiada M. Bojarska. Patronat medialny nad akcją sprawowała Gazeta Jarosławska.

Red.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...