Uhonorowano 17 par

Date:

W piątek, 22 maja, kolejne pary z terenu Gminy Adamówka, które w małżeństwie przeżyły wspólnie 50 lat, obchodziły jubileusz Złotych Godów.

 

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód uznania dla trwałości małżeństwa, zostało odznaczone 17 par: Maria i Jan Brzyscy, Czesława i Zygmunt Brzyscy, Czesława i Stanisław Buniowscy, Teresa i Ryszard Gawron, Danuta i Jan Dorosz, Stanisława i Edward Dyndał, Krystyna i Edward Kierepka, Stefania i Jan Kosior, Janina i Jan Masełko, Genowefa i Edward Niemczyccy, Janina i Michał Pawłowscy, Krystyna i Tadeusz Pokrywka, Krystyna i Władysław Popek, Maria i Tadeusz Tara, Maria i Paweł Tołpa, Stanisława i Stanisław Wawrejko oraz Maria i Adam Zwolińscy.

Uroczystego aktu odznaczenia jubilatów dokonał wójt Gminy Adamówka Edward Jarmuziewicz wraz Ireną Kozimalą – dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Nie zabrakło również okolicznościowych upominków oraz kwiatów, które wręczyła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Adamówce Barbara Pęcak wraz z przewodniczącym Rady Gminy Adamówka Janem Kyciem. Był Marsz Mendelssohna, życzenia i gratulacje. Następnie jubilaci wraz zaproszonymi gośćmi udali się na wspólny obiad, który był okazją do rozmów i wspomnień.

DP/UG Adamówka

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...