Fuerteventura – kanaryjska królowa plaż

Date:

Fuerteventura – piękna i niezwykła wyspa należąca do Archipelagu Wysp Kanaryjskich. Słońce i idealne warunki do wypoczynku są tu cały rok. A co można robić na Fuerteventurze? Zobacz nasze propozycje.

Fuerteventura – Wyspa Wiecznego Lata

Jeśli Maderę nazywa się Wyspą Wiecznej Wiosny, to Fuerteventura niewątpliwie zasługuje na miano Wyspy Wiecznego Lata. Tu wakacje nie kończą się praktycznie nigdy, a długość sezonu, zwłaszcza dla turystów z Polski, wyznacza liczba słonecznych godzin w ciągu dnia. Od listopada do lutego jest ich zaledwie sześć, w październiku i marcu siedem, ale już od kwietnia do września możemy śmiało mówić o szczycie sezonu. W miesiącach wakacyjnych na wyspie panują wysokie temperatury, ale nie jest to dotkliwie odczuwalne – stale można liczyć na orzeźwiającą oceaniczną bryzę.

Temperatura wody w oceanie jest zadowalająca przez cały rok, szczególnie dla kogoś, kto był wcześniej zmuszony do znoszenia kapryśnych prądów Bałtyku. U wybrzeży Fuerteventury damy radę się wykąpać nawet w zimie, kiedy temperatura wody ma „zaledwie” 19°C. Najcieplejsza jest w sierpniu, wrześniu i październiku, kiedy dochodzi do 23°C.

Aha, 330 dni słonecznych w roku to argument nie do odparcia, prawda? Terminy wylotów na Fuerteventurę można sprawdzić w ofercie ITAKI.

Fuerteventura – bajkowe plaże

Nie bez powodu Fuerteventura nazywana jest królową kanaryjskich plaż. Ciągną się one 150 km wzdłuż linii brzegowej. Rokrocznie kilka z nich zdobywa zaszczytną Błękitną Flagę. To odznaczenie przyznawane najczystszym i najlepiej zagospodarowanym plażom.

Za najpiękniejszą uważa się plażę de Cofete. Znajduje się ona na południu Fuerteventury i nie jest łatwo dostępna. Pewnie dlatego zachowała swój dziewiczy charakter i tym właśnie zachwyca śmiałków, którzy przedrą się przez okalające ją góry. Warto to zrobić, by na własnej skórze poczuć oddech oceanu.

A na tych, którzy wolą łatwo dostępne plaże i bliskość pubów, czekają malownicze zatoczki z piaszczystym brzegiem w rejonie miejscowości Corralejo. Jest tu naprawdę pięknie, ale turystów, zwłaszcza tych lubiących all inclusive, jest znacznie więcej niż na południu.

Plaża Esquinzo znana jest z bardzo kameralnej atmosfery. Nic dziwnego, bo sama jest nieduża, ma zaledwie 250 metrów. Jej największym atutem jest bliskość skalistego wybrzeża i bardzo malownicze widoki. To tu robi się najpiękniejsze pamiątkowe zdjęcia z Fuerteventury.

Oczywiście te trzy plaże to zaledwie namiastka tego, co przyjdzie nam spotkać na wyspie, każda z plaż jest inna i każda warta zobaczenia. Tu nie ma brzydkich krajobrazów i miejsc, które lepiej omijać.

Jeśli masz chęć na jesienne wakacje na Fuerteventurze lub innej kanaryjskiej wyspie, oferty wycieczek last minute możesz sprawdzić tutaj.

Fuerteventura – raj dla surferów

Fuerteventura to wyspa nieco inna niż wszystkie z Archipelagu Wysp Kanaryjskich. Nie ma tu dużo roślinności, dominuje krajobraz pustynny i półpustynny. Wiatry nie napotykają żadnej przeszkody, dlatego wieją tu nieprzerwanie cały rok. I, paradoksalnie, to właśnie jest największą zaletą wyspy. Razem z wysokimi temperaturami powstały tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Surfing, windsurfing i kitesurfing jest tu na porządku dziennym. Ba! To właśnie na Fuerteventurze organizowane są Mistrzostwa Świata w Windsurfingu!

 

Dla kogo Fuerteventura?

Dla wszystkich! Wypoczną tu zarówno rodziny z dziećmi, jak i miłośnicy aktywnego spędzania czasu na urlopie. Wyspa to nie tylko plaże i pustynia, to malownicze jaskinie, ogród zoologiczny, w którym można popływać z lwami morskimi i lokalne centrum sztuki. To właśnie na Fuerteventurze na początku września wypoczywał Łukasz Szumowski – były minister zdrowia. Niezależnie od sympatii i antypatii politycznych jedno trzeba mu oddać – miejsce wypoczynku wybrał perfekcyjnie.

TP

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...