Gmina inwestuje kolejne miliony w drogi gminne

Date:

W ostatnich dniach Bogdan Szylar, wójt Gminy Radymno podpisał umowy na przebudowę i remont dróg gminnych. Inwestycja obejmie 8 odcinków dróg o łącznej długości blisko 4 km w miejscowościach Sośnica, Łazy, Ostrów, Nienowice, Chałupki Chotynieckie, Święte oraz Duńkowice.

 

Umowę na wykonanie prac władze gminy podpisały z firmą Budowa Dróg i Mostów Gospodarstwo Agroturystyczne „SWOBODA” z Hawłowic oraz firmą Colas Polska z Palędzi (droga w Duńkowicach). Łączny koszt inwestycji to prawie 2,3 mln zł. Na drogę w Duńkowicach udało się pozyskać dotację z Rządowego Rozwoju Dróg w wysokości 50 % wartości zadania (ponad 700 tyś zł). Reszta pochodzi z budżetu gminy Radymno. Wykonawcy mają wykonać prace w ciągu 5 miesięcy.

– Wiemy, jak ważne są te odcinki dróg, stąd nasza determinacja, aby inwestycja rozpoczęła się jak najszybciej. Liczymy na jak najlepszą współpracę z wykonawcami, tak aby wszystko przebiegło sprawnie i terminowo – zapewnia wójt gminy Bogdan Szylar.

Obecny przy podpisaniu umowy radny Duńkowic, Arkadiusz Tomaszewski wyraził zadowolenie z realizacji ponad 2,5 km odcinka drogi w Duńkowicach (w kierunku Charytany), który zostanie wyremontowany i będzie służył mieszkańcom Duńkowic i gminy.

Oprócz ww. odcinków trwają prace przy przebudowie dróg w Skołoszowie (ul. Kolejowa, Korczaka, Kołątaja), w Młynach i Zaleskiej Woli za łączną kwotę 2,9 mln zł.

Oprócz tego gmina dofinansowała zadania przy drogach powiatowych w Zabłotcach i Michałówce na łączną kwotę ponad 1,5 mln zł. Stale remontowane są drogi gminne poprzez utwardzanie kamieniem. Aktualnie na terenie gminy trwają prace drogowe na ponad 7 mln zł i zgodnie z zapowiedzią wójta gminy, planowane są kolejne inwestycje drogowe.

opr. erka

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...