Manifestowali przeciwko przemocy

Date:

W poniedziałek, 5 czerwca w ramach lokalnej kampanii przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, ulicami Przeworska przeszedł marsz pod nazwą „Przeworskie dzieci przeciw przemocy”.

 

W marszu uczestniczyli przedstawiciele instytucji działających na terenie miasta oraz dzieci i młodzież z przeworskich szkół i przedszkoli.

– Było wzruszająco, głośno i kolorowo – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

W trakcie marszu w mieście rozbrzmiewał głos trąbek oraz zdecydowane okrzyki dzieci: „stop przemocy”. Zwieńczeniem wydarzenia było wypuszczenie w górę pomarańczowych baloników oraz białych gołębi.

Podczas okolicznościowych przemówień głos zabrał Leszek Kisiel, burmistrz Przeworska oraz Magdalena Szlachta, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeworsku.

W ramach wydarzenia w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbyła się wystawa prac i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego o tematyce przeciwdziałania przemocy w rodzinie pt. „Nietykalni”. Uczniowie mieli również możliwość wysłuchania referatu Przemysława Chruściela – trenera, terapeuty, wieloletniego specjalisty w zakresie m.in. rozwoju i psychoedukacji dzieci i młodzieży. Na zakończenie wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, który wystawił spektakl pt. „Zaciśnięte pięści”.

Organizatorami tego wydarzenia byli: L. Kisiel, burmistrz Miasta Przeworska, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Przeworsku.

Opr. EK

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...