Szkolny Dzień Dziecka w Muninie

Date:

Atrakcji i pozytywnych emocji z okazji Dnia Dziecka nie brakowało w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Muninie. Już od rana wśród dzieci dało się wyczuć pełne ekscytacji oczekiwanie na przygotowane niespodzianki.

 

Zerówka z opiekunkami wyruszyła do Jarosławia, by w „Kinie na biegunach” obejrzeć film „Super Mario Bros”. Była też wizyta w jarosławskim muzeum i krótka lekcja historii, a także wyśmienite lody – niezbędny dodatek tego słonecznego dnia.

W klasach 1-3 czas upływał pod znakiem zabawy. Uczniowie chętnie uczestniczyli w sportowej rywalizacji. Następnie wzięli udział w tańcach, które prowadziła Anna Pels.

– Dzieci z niezwykłym zaangażowaniem naśladowały proste układy proponowane przez instruktorkę. Poczynaniom uczniów towarzyszył uśmiech. Nie kryli swojej radości z tego, że zabawa sprawiła im ogromną przyjemność – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

Głównym punktem obchodów Dnia Dziecka dla klas 6-8 były biegi pod hasłem „Koniczynka w szkole”, zorganizowane przez Martę Oronowicz, którą wspierali żołnierze z 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu.

– Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wolą walki i wytrwałością, a na najlepszych czekały nagrody – puchary, medale, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami, bo na twarzy każdego ucznia wciąż gościł uśmiech – dodają organizatorzy.

Obchody Dnia Dziecka zakończył poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Opr. EK, fot. org.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...