Robotyka na wysokim poziomie

Date:

W środę, 7 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 7 w Jarosławiu odbył się VI Jarosławski Konkurs Budowy i Programowania Robotów „Mój Robot 2023”.

 

W zmaganiach konkursowych uczestniczyło łącznie 64 zawodników w dwuosobowych zespołach ze szkół z Jarosławia, Leżajska, Rzeszowa i Grodziska Górnego. Ostatecznie, po kilku godzinach zmagań na planszy do sumo oraz w labiryncie, wyłoniono najlepsze zespoły. W kategorii klas I-III najlepszy okazał się zespół „Super robot” (SP nr 7 w Jarosławiu), II miejsce zajęły „Dwójeczki” (SP nr 2 w Jarosławiu), a III – zespół „FJ-super szybki” (SP nr 7 w Jarosławiu). W kategorii klas IV-VI I miejsce zajął zespół „Avocado 7” (SP nr 7 w Jarosławiu), II – „Big Stokrotka” (SP nr 7 w Jarosławiu), a III – zespół „SP 6” (SP nr 6 w Jarosławiu). W kategorii klas VII-VIII najlepszy okazał się zespół „BT21” (SP nr 7 w Jarosławiu), II miejsce zajęli „Sprzątacze” (SP nr 2 w Jarosławiu), a III – „Robo-czwórka” (SP nr 4 w Jarosławiu).

Nagrody wręczali: Justyna Pałys z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, dyrektor SP nr 7 w Jarosławiu Barbara Januszkiewicz, dyrektor Wydziału Oświaty UM Jarosławia Renata Chlebowska, radny Marcin Nazarewicz, który jednocześnie pełnił funkcję jednego z sędziów konkursu oraz Anna Zielińska, nauczyciel SP 7, organizator i pomysłodawca konkursu. W przerwie na podsumowanie wyników z wykładem o językach programowania wystąpił z kolei Maciej Polański z Grodziska Górnego.

Tego dnia wręczono nagrody w Międzyszkolnej Lidze Robotyki, której rozgrywki trwały przez cały rok szkolny. Konkurs był też okazją do wręczenia zaświadczeń o uzyskaniu tytułu laureatów członkom drużyny „Avokado 7” z SP nr 7 w Jarosławiu, która w kwietniu br. zajęła II miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2023 „Ostatnie tajemnice Ziemi”.

Konkurs „Mój robot” został objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta Jarosławia. Środki finansowe na organizację konkursu i zakup nagród dla uczestników pochodziły z projektu „Organizacja VI Jarosławskiego Konkursu Budowy i Programowania Robotów Mój Robot 2023” w ramach budżetu obywatelskiego.

DP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...