Wojtek potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka

Date:

11-letni Wojtek zbiera środki na nierefundowane badania genetyczne Wes Trio Cito, które kosztują ponad 9 tys. zł. Chłopiec ma oznaki choroby, którą rodzice chcieliby jak najszybciej zdiagnozować, a następnie leczyć. Wiedząc, że w najbliższym czasie nie będą w stanie sami sfinansować badań syna, proszą o pomoc.

 

– Potrzebujemy pilnie zrobić dodatkowe badania genetyczne, które nie podlegają refundacji. Koszt badania – 9 250 zł – jest dla nas nieosiągalny, dlatego prosimy o pomoc – mówi Agnieszka Rubin, mama Wojtka.

Wojtek to wesoły, obecnie 11-letni chłopiec, który zmaga się z wieloma przeciwnościami losu. W wieku 3 lat zdiagnozowano u niego całościowe zaburzenia rozwojowe.

– Synek jest w spektrum autyzmu atypowego. Ma też zaburzenie napięcia mięśniowego, podejrzenie zespołu Pandas, zaburzenia krzepnięcia krwi, zespół Gillesa de la Touretta, OCD, przewlekłe zapalenie żołądka o etiologii Helicobacter, alergię wziewną, torbiel Bakera, torbiel szyszynki oraz wiele innych – wylicza mama chłopca.

Ponadto 11-latek zmaga się z niedosłuchem oraz koślawością stóp. Ma zaburzenia chodu. Do tego dochodzi drętwienie rączek oraz wiele innych dolegliwości, poprzez które nie może cieszyć się beztroskim dzieciństwem.

Rodzice chłopca nieustannie szukają pomocy dla syna. Zasięgają porad różnych specjalistów.

– Dostaliśmy skierowanie na badania genetyczne, w których wykryto rzadkie wady genetyczne, które mogą być przyczyną choroby Wojtka, jednak nie wiemy jeszcze jakiej – mówią.

Państwo Rubin muszą poszerzyć diagnostykę w tym kierunku o badania w Zakładzie Genetyki Medycznej w Warszawie. Na ten cel potrzeba jednak znacznych środków finansowych.

– Utworzyliśmy tę zbiórkę po to, aby móc sfinansować to badanie oraz postawić prawidłową diagnozę, dzięki której zaczniemy się odpowiednio leczyć, bo na razie kręcimy się w kółko, a czas leci. Potrzebne będą specjalistyczne konsultacje i dodatkowe badania – mówi pani Agnieszka. – Kochani! Bez Waszej pomocy nie będziemy w stanie ich opłacić. Wierzymy jednak, że znajdą się ludzie o wielkim sercu, którzy mimo wszystko nam pomogą – apelują rodzice, wyjaśniając, że ta kwota może uratować ich dziecko przed stawianiem błędnych diagnoz i szukaniem po omacku przyczyny złego samopoczucia ich syna, ciągłego kłucia w rączkę oraz wykonywaniem kolejnych badań.

Każdy, kto chciały wspomóc Wojtka w walce o zdrowie, może przekazać środki finansowe na ten cel. Zbiórka prowadzona jest na stronie internetowej: https://zrzutka.pl/v6bw8u. Rodzice chłopca z całego serca z góry dziękują za okazaną pomoc.

Wojtek aktualnie jest pod opieką Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń ze Spektrum Autyzmu, Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej oraz Dziennego Ośrodka Rehabilitacji Dzieci. Ponadto regularnie uczęszcza do wielu innych specjalistów: neurologa, endokrynologa, reumatologa, gastrologa, immunologa, kardiologa, psychiatry, neurologopedy, ortopedy, osteopaty, alergologa, czy genetyka.

EK

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...